(New page: Fudbal je kao sto svi znamo nastao u Bosni u Lo Pare Cityu prije 20000pne. == Fudbalske legende == Kao fudbalske legende navode se '''Harisinjo''' veoma dobar odbrambeni igrac visok 2,5m...)

m (→‎Klubski fudbal: interwiki links)

Red 16: Red 16:

== Klubski fudbal ==

FCASAC Romoni su osvojili ligu prvaka 38 puta zaredom i 658 kup BiH i 1200 titula prvaka.Ostali timovi nisu osvojili nista a i nece jer Romoni drze sve ostale timove kao svoje akademije mladih nada.

Trenutna verzija na dan 12 april 2015 u 12:50

Fudbal je kao sto svi znamo nastao u Bosni u Lo Pare Cityu prije 20000pne.

Fudbalske legende[uredi]

Kao fudbalske legende navode se Harisinjo veoma dobar odbrambeni igrac visok 2,5m i koristen kao stub odbrane.Dao je 95 golova glavom i nijedan nogom.Igrao je na svjestskom prvenstvu u Crnoj Gori. Takodjer tu je Mustafulo nas spic igrac ubojitog udarca tabanima.Dao je 120 golova.Tu je takodjer i Mehmedinho vezni igrac prekrasne tehnike i pas igre trenirao je NKFKSCASAC DonjiIGornji Brnjaci.

Ostvarenja reprezentacije[uredi]

Reprezentacija je osvojila svjetsko prvenstvo u Crnoj Gori odrzano 800pne. Takodjer su bili prvaci i azijskog kao i europskog prvenstva. Nalaze se na prvom mjestu svjetskog fudbala sa 8000 poena prednosti nad drugoplasiranim Tadjikistanom.